Bátoríthatlak ma valamire?

A jó cselekvésében pedig ne fáradjunk el, mert a maga idejében aratunk majd, ha meg nem lankadunk. Galata 6:9 (RÚF)


Bátoríthatlak ma valamire?

Úgy érzem, ez elég fontos ahhoz, hogy egy pillanatra megálljunk.

Ha Isten valamit a szívedre helyezett- legyen az egy bibliai ige, egy egyszerű bejegyzés, egy csendes ima, egy kedves üzenet vagy egy beszélgetés valakivel, aki éppen nehéz időszakon megy keresztül-, ne hagyd, hogy a félelem lebeszéljen róla.

Mindig lesznek olyanok, akik kijavítanak. Mindig lesznek vélemények. Mindig akad valaki, aki szerint másképp kellett volna fogalmaznod, másik igét kellett volna idézned, vagy másképp kellett volna megközelítened a témát.

Ne engedd, hogy ezek legyenek a leghangosabb hangok az életedben.

Nemrég egy barátommal arról beszélgettünk, milyen hozzászólásokat kapunk. Jót nevettünk rajta, mert bármennyi időt töltesz is imádságban egy üzenet miatt, vagy bármennyire kéred Istent, hogy használja azt, mindig úgy tűnik, akad valaki, aki elmondja, mit csináltál rosszul.

Aztán elgondolkodtam…

Hány ember hagyta abba Jézus megosztását emiatt?
Hány bátorító üzenet soha nem íródott meg? Hány ima maradt kimondatlan? Hány bizonyságtétel rejtve maradt? Hányan hallgattak inkább, mert jobban figyeltek az emberek véleményére, mint Isten vezetésére?

Az ellenségnek nem mindig kell megállítania minket.

Néha elég csak ennyit suttognia: „Maradj csendben.”

És ha sikerül rávennie minket arra, hogy megtartsuk magunknak a bátorítást, akkor a mag soha nem kerül elvetésre.

Barátom, valószínűleg csak a mennyben fogjuk megtudni, kinek az életét változtatta meg az, hogy engedelmesek voltunk.

Soha nem fogjuk megtudni, ki döntött úgy, hogy folytatja az életét egyetlen beszélgetés miatt.
Soha nem fogjuk megtudni, ki talált reményt egy egyszerű Facebook-bejegyzésnek köszönhetően.
Soha nem fogjuk megtudni, ki nyitotta ki újra a Bibliáját, mert valaki elég bátor volt ahhoz, hogy egyszerűen megossza vele Jézust.

És azt hiszem, ez így van jól.

Mert az eredmény soha nem a mi felelősségünk volt. Isten nem azt kérte tőlünk, hogy változtassuk meg az emberek szívét. Azt kérte, hogy legyünk hűségesek. Mi elvetjük a magot, Ő pedig növekedést ad.
Az élet rövid, barátom. Hogy hogyan gazdálkodsz vele, az rajtad múlik.

Eltöltheted azzal, hogy minden vélemény miatt aggódsz, amivel találkozol, vagy azzal, hogy bízol Abban, aki elhívott téged.

Élhetsz félelemben.
Vagy élhetsz hitben.

A döntés a tiéd.

Ezért ne hagyd abba a megosztást. Ne hagyd abba a bátorítást. Ne hagyd abba az imádkozást. És továbbra is irányítsd az emberek figyelmét Jézusra.

Ha pedig valaha elcsüggednél, keresd meg újra azt a lányt önmagadban, akinek egyetlen vélemény számított igazán: Istené.

Tartsd a tekinteted Jézuson.

Azt hiszem, egy napon nem azokat a pillanatokat fogjuk megbánni, amikor szeretettel beszéltünk Róla, hanem azokat, amikor a félelem meggyőzött minket arról, hogy maradjunk csendben.




Forrás: Little Sparrow Loved
kép:Pinterest

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések