Milyen alapra építed az életed?
Néha anélkül, hogy észrevennénk, hibás alapokra építjük az életünket.
Ez az alap világi hazugságokból, téves elvárásokból, a kontroll iránti vágyból és a kényelmes élet utáni sóvárgásból áll össze – így egy gyenge, repedezett szerkezetté válik.
Amikor az élet viharai elérnek minket, ezek a repedések egyre nagyobbak lesznek, és az alap megingathatóvá, instabillá válik – nem bírja el a mindennapi stresszt és terheket.
Próbálunk világi „sebtapaszokat” ragasztani a repedésekre, remélve, hogy ez majd elég lesz, de sosem tartós. Azt tapasztaltam, hogy bármilyen apróság, ami kizökkentett a komfortzónámból (például a reggeli rohanás a gyerekekkel), kellemetlen érzéseket hozott elő: stresszt, dühöt, szorongást, túlterheltséget és boldogtalanságot. Napjaim nagy részét morgolódva, bosszúsan töltöttem. Mintha állandó földrengés rázta volna alattam a talajt, és olyan alapon álltam, amely nem bírt ki még a legkisebb rázkódást sem. Minden erőmmel kapaszkodtam a hibás alapba, nem tudva, hogy amit oly szorosan tartok, az sosem lesz elég erős ahhoz, hogy megtartson a nap viharaiban.
Ha azt veszed észre, hogy bizonyos helyzetek, emberek vagy körülmények könnyen kizökkentenek a lelki békéd állapotából, akkor lehet, hogy ideje „átvizsgálni” az alapot, amire az életedet építed.
Őszintén szólva, én ezt gyakran meg kell tegyem!
Ha megállunk egy pillanatra, és átgondoljuk azokat a helyzeteket, embereket vagy pillanatokat, amelyek rendszeresen stresszt és kimerültséget okoznak, akkor gyakran felfedezhetünk mögöttük egy hamis történetet, amiben hiszünk – például bizalmi problémákat, túlzott kontrollvágyat, vagy olyan elvárásokat, amelyek földiek vagy teljesíthetetlenek, mégis ezek szerint próbálunk élni.
Amikor végre „elővesszük a bontókalapácsot”, és darabokra törjük azt a téves, gyenge alapot, amit magunknak építettünk, akkor kezdhetjük el lerakni egy valóban tartós, szilárd alapját az életünknek – Jézusban.
Készen állsz az újjáépítésre? Íme három lépés, ami segíthet:
- Isten Igéjének olvasása: Barátaim, ha nem olvassuk rendszeresen Isten Igéjét, nincs mire építenünk. Ha tudatosan tanulmányozzuk a Bibliát, akkor egyre jobban megismerjük Istent, az Ő jellemét és hűségét. Ilyenkor bizalomra építjük az alapot, nem arra, amit látunk vagy érzünk, hanem arra, amit Isten Igéje mond. Ha stresszes helyzetbe kerülünk, kimondhatjuk hangosan az Igét – ez segít megállni a lábunkon és Jézus mély békéjében megpihenni.
- Ima: Van annál csodálatosabb, mint közvetlenül Istenhez szólni? Ő kapcsolatot akar veled, és a legjobb módja ennek a kapcsolatnak az építésére az, ha beszélgetsz Vele! Néha hajlamos vagyok természetesnek venni az ima ajándékát. Mert lehetőségünk van belépni az Ő jelenlétébe, és Ő lehajol, hogy meghallgasson minket! (Zsoltárok 116:2) Az ima egyben Isten tisztelete is, amely segít alázatos szívvel elé állni, és emlékeztet arra, hogy nem saját erőnkből élünk, hanem Rá van szükségünk.
- Közösség: Amikor az élet kaotikus és túlterhelő, hajlamosak vagyunk a közösséget háttérbe szorítani. Úgy érezhetjük, hogy túl sok erőfeszítésbe kerül más hívőkkel kapcsolatot építeni, de pont erre van a legnagyobb szükségünk, hogy biztonságos alapot építsünk. A közösség segít, hogy a kijelölt pályán maradjunk. Amikor meggyengülünk, vagy inogni kezd az alapunk, ők ott vannak mellettünk – imádkoznak értünk, és segítenek visszatalálni a helyes útra. A hívő barátaim földön tartanak, és gyönyörű módon építik a hitemet. Érzem az Úr békéjét, amikor hozzájuk fordulok imáért, tudva, hogy kitartóan imádkoznak értem. Az a tudat, hogy nem vagy egyedül, mindent megváltoztat!
Egy másik neve Istennek: Jehovah Jireh, ami azt jelenti: az Úr gondoskodik.
Ha valóban bízunk Benne a mindennapokban, szilárd alapot építünk, és erős szívet kapunk, hogy bármit elbírjunk, ami csak elénk kerül.
Jézusban van a mi békénk!
„Nincs semmi más, amire érdemes lenne az életedet építeni.” – Tara Leigh Cobble
Belégzés: Az Úr
Kilégzés: az én alapom
kép:Pinterest
Megjegyzések
Megjegyzés küldése