A szorításból az elengedés felé
„Kinyitod a kezedet, és kielégíted minden élőlény kívánságát.” Zsolt.145:16
Ahogy letettem a telefont a lányommal, az agyam azonnal pörögni kezdett. Újra és újra lejátszottam a beszélgetést, és már kerestem is a megoldást. Szinte észrevétlenül bújtam bele a „szuperhős” szerepembe – előlépett a jól ismert énem: „Megoldom kapitány”, aki mindig készen áll megmenteni a helyzetet.
Teljesen biztos voltam benne, hogy a gondosan kidolgozott tervem működni fog, ezért felhívtam a legjobb barátnőmet. Szinte hallottam előre a válaszát: „Pont ezt tenném a helyedben.”
Csakhogy nem vette fel.
És akkor most mi legyen?
Mintha egy lámpa felkapcsolódott volna bennem: rájöttem, hogy ahelyett, hogy másoktól várnám a választ, inkább térdre kellene borulnom, és Istenhez fordulnom.
Ahogy bölcsességért és útmutatásért imádkoztam a lányom helyzetével kapcsolatban, egy meglepő belső késztetést éreztem.
Semmit sem kell tennem.
Tényleg… semmit.
Legbelül tudtam, hogy el kell engednem ezt az egészet. De a félelem közbeszólt, és már soroltam is magamban a legrosszabb forgatókönyveket. Egyesével kimondtam őket Isten előtt, az ujjaimon számolva – míg végül ott ültem, nyitott tenyérrel.
Abban a pillanatban minden világossá vált. Könnyek között végre mély levegőt vettem.
Ott, térdelve, nyitott kézzel, Isten gyengéden emlékeztetett arra, hogy elengedhetem a helyzetet, és bízhatok benne – mert már eleve az Ő kezében van. Szeretetével megmutatta: míg az ökölbe szorított kéz a félelemhez ragaszkodik, addig a nyitott kéz készen áll befogadni az Ő békéjét.
A 145. zsoltár 16. verse gyönyörű képet fest erről: „Megnyitod kezedet, és kielégíted minden élő kívánságát.” Ez emlékeztet arra, hogy Isten nem tart vissza semmit tőlünk.
És mégis… milyen gyakran pont mi tartunk vissza dolgokat Tőle?
Amikor problémák jönnek, automatikusan „megoldó üzemmódba” kapcsolunk. Mindent egyedül akarunk megoldani, sokszor még azelőtt, hogy egyáltalán imádkoznánk. És minél nagyobb a nyomás, annál görcsösebben kapaszkodunk.
Pedig nem arra lettünk teremtve, hogy görcsösen szorítsuk az életünket.
Arra kaptunk meghívást, hogy elengedjük az irányítást, és nyitott kézzel forduljunk Istenhez.
Még akkor is, amikor azt hisszük, tudjuk a legjobb megoldást. Amikor úgy érezzük, túl sok ez nekünk. Amikor nem látjuk a következő lépést. Nyitott kézzel mindent odavihetünk a szerető Atyánk elé, és az Ő kezébe helyezhetjük. Mert csak akkor tudjuk befogadni mindazt, amit adni szeretne, ha a kezünk nyitva van.
Barátom, bármi is van most előtted, arra bátorítalak: borulj térdre, és imádságban nyisd meg a kezed Isten előtt. Ne ragaszkodj görcsösen. Engedd el, és nyugodj meg az Ő békéjében.
Megkönnyebbülhetsz.
Nem kell egyedül cipelned mindezt.
Imádság:
Mennyei Atyám, úgy döntök, hogy megnyitom a kezem, és minden félelmemet, terhemet és megválaszolatlan kérdésemet Rád bízom. Segíts elengedni azt, amit sosem nekem kellett hordoznom. Benned bízom. Csendesítsd le a szívemet, és cseréld fel a bennem lévő feszültséget a Te békédre. Köszönöm, hogy gondoskodó Isten vagy, aki gyengéden tart, és emlékeztet arra, hogy soha nem vagyok egyedül. Jézus nevében, ámen.
https://proverbs31.org/read/devotions/full-post/2026/04/13/from-tight-fists-to-open-hands
https://www.pexels.com/hu-hu/foto/kezeben-tart-kezben-tart-tart-nezopont-7290229/



Megjegyzések
Megjegyzés küldése